Trzecia Niedziela Wielkanocy

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

2 Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 15:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

3. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

4. Jutro przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

5. W poniedziałek o godz. 9:00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na Spowiedź.

6. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

Msza Święta o godz. 11:00 będzie połączona z uroczystością przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, na którą zapraszamy dzieci i ich rodziny. Parafian prosimy o uczestnictwo w pozostałych Mszach Świętych.

7. W piątek czcimy Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek będziemy się modlić o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek odwiedzimy chorych od godz. 7:30. O godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ofiary złożone w tym dniu będą przeznaczone na misje. Z racji wizytacji kanonicznej w tym dniu, prosimy o skorzystanie z możliwości Spowiedzi w innych dniach, pół godziny przed Mszą Świętą. Po wieczornej Mszy Świętej rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi oraz o pokój dla świata i zakończenie wojny w Ukrainie. Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę.

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej oraz Różaniec pierwszosobotni, przed Mszą Świętą o godz. 18:00.

9. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Ofiary tego dnia będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W tym dniu rozpoczniemy w naszej parafii rozpoczynamy tygodniowe misje, które poprowadzą OO. Redemptoryści.

10. Poza parafią: +Józefa Szerszeń (greg.), +Heleny Oleksyk (do 4.05)

11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Klich, Wawrzon, Maliga, Łabędź, Czarnik, a także rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych oraz za Dar Ołtarza, którym jest komplet lekcjonarzy mszalnych. Na ten tydzień prosimy rodziny Drwal, Rusin, Raś, Wiejacki, Witek.

12. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra.

• poniedziałek – Święty Atanazy, biskup i doktor Kościoła,
  • wtorek – Święty Florian, męczennik, patron hutników i strażaków, którym dziękujemy za gotowość niesienia pomocy,
  • piątek – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.