Czwarta Niedziela Wielkanocy

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

W naszej parafii rozpoczynamy Misje Święte, które potrwają do przyszłej niedzieli. Główne nabożeństwa w tygodniu o godz. 8:00 i 18:30. Majówka codziennie o godz. 18:00. Misje poprowadzą O. Sylwester Cabala i O. Jerzy Krupa, Redemptoryści. Powierzamy ich posługę Duchowi Świętemu i naszej patronce Matki Bożej Królowej Świata, a sami otwórzmy się na Chrystusa Odkupiciela. Starajmy się brać udział w Misjach. Ofiary przyszłej niedzieli będą przeznaczone na prowadzenie misji przez OO. Redemptorystów.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. Jutro liturgicznie obchodzimy uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W piątek w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 41. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Zostaliśmy w tym dniu zaproszeni na Apel Fatimski w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie na godz. 21:00 i w przyszłą niedzielę na godz. 11:00.

5. W sobotę święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

6. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte gregoriańskie w intencji śp. Józefa Szerszenia.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Serdecznie dziękujemy dzieciom komunijnym za ofiary na misje (550 zł). Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Drwal, Raś, Wiejacki, Witek, a na ten tydzień prosimy rodziny Mozgowiec, Duda, Golec, Płaczek, Nawój.

8. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny z płytą, Mały Gość.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.