Piąta Niedziela Wielkanocy

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

Kończymy dziś Misje Święte. Dziękujemy Bogu za ten szczególny czas łaski i tym, którzy z niego skorzystali. Dziękujemy OO Redemptorystom: O. Sylwestrowi Cabała z Barda Śląskiego i O. Jerzemu Krupie z Głogowa. Dziękujemy za głoszone słowo Boże, wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Zapraszamy za rok z renowacją misji, by zobaczyć jak wzrasta zasiane słowo Boże.

2. W tygodniu Msze Święte będą sprawowane o godz. 18:00 (w środę o godz. 18:30). Po Mszach Świętych zapraszamy na nabożeństwa majowe.

3. W poniedziałek przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to także dzień imienin naszego Ordynariusza – Ks. Bpa Andrzeja Jeża. Otoczmy go naszą modlitwą.

4. W poniedziałek i wtorek o godz. 18:00 odbędzie się przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. O obecność prosimy także rodziców. Kandydaci przyjmą sakrament we środę o godz. 16:00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Zbiórka młodzieży przed Sanktuarium o godz. 15:30.

5. W środę przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. Z racji Bierzmowania Msza Święta wieczorna będzie sprawowana o godz. 18:30.

6. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać wizytację kanoniczną z udziałem Ks. Bpa Artura Ważnego. Ks. Bp chce się spotkać z każdym z nas, dlatego szczególnie zapraszamy do udziału we Mszach Świętych o godz. 7:30 i 10:00 oraz w spotkaniach w grupach wspólnoty parafialnej. Po Mszy rannej odbędzie się spotkanie róż różańcowych, Akcji Katolickiej, a następnie z Radą Duszpasterską. Przed sumą zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, młodzież i Młodzieżówkę Strażacką.

Spotkanie LSO przed wizytacją odbędzie się w poniedziałek o godz. 19:00. Prosimy o przygotowanie kościoła i otoczenia we czwartek.

7. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Józefa Szerszenia (greg.), śp. Heleny Oleksyk (16-23.05), śp. Józefa Bawoł (12-24.05), śp. Jana Misiury (14-24.05) oraz śp. Kazimierza Barnaś (16-17.05).

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Mozgowiec, Duda, Golec, Płaczek, Reata Nawój, a na ten tydzień prosimy rodziny Bogacz, Tokarska, Golesz, Schab, Kiwior.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.