Szósta Niedziela Wielkanocy

1. Przeżywamy dziś szóstą niedziela Wielkanocy, która dla naszej parafii jest niedzielą wizytacyjną. Gościmy Ks. Biskupa Artura Ważnego. Dziękujemy Panu Bogu za ten szczególny czas łaski. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro w Liturgii wspominać będziemy Św. Filipa Neri. Również jutro rozpoczną się Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. W tych dniach będzie się odbywać procesja błagalna pod krzyż. Weźmy w niej liczny udział: zapraszamy osoby do niesienia feretronów, dzieci komunijne w strojach, młodzież bierzmowaną.

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

5. W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej o godz. 18:00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

7. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.

8. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego po nabożeństwie majowym.

9. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Józefa Szerszenia (greg.), śp. Heleny Oleksyk (23.05), śp. Józefa Bawoł (23-24.05) oraz śp. Jana Misiury (23-24.05).

10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dzisiejszej Liturgii – Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście, Chórowi Męskiemu, Scholi „Boże Nutki”. Dziękujemy Pani Alicji Kaczówka za przygotowane kompozycje kwiatowe oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła i otoczenia. Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Bogacz, Tokarska, Golesz, Kiwior, a na ten tydzień prosimy rodziny Juza, Małek, Wielbłąd, Lipiński, Bugajski.

11. Bóg zapłać za ofiary na misje z róży Pani Haliny Czarnik i Pani Marii Bogacz.

12. W poniedziałek w naszej miejscowości odbędzie się sprawdzenie i czyszczenie przewodów kominowych.

13. Młodzież Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej miejscowości organizuje  zbiórkę złomu. Szczegóły na plakacie.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

15. W miniony piątek odbył się pogrzeb śp. Stanisława Bryła z Tarnowa. Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj mu wieczne spoczywanie.