Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.

2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej o godz. 18:00.

3. We wtorek przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy na zakończenie nabożeństw majowych.

4. W środę przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania.

W piątek chorych odwiedzimy od godz. 7:30. O godz. 18:00 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Możliwość Spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, a w piątek od godz. 17:00. W tym dniu rozpocznie się całonocna adoracja wynagradzająca z modlitwą o pokój oraz o ustanie wojny w Ukrainie. Na stoliku z prasą można się zapisywać.

W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 18:00, a także zmiana tajemnic różańcowych.

7. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.

8. W następny piątek, 10 czerwca w Sanktuarium w Zabawie odbędą się obchody 35-lecia beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny, według programu, który zamieszczony jest na plakacie. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej.

9. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Józefa Szerszenia (greg.) oraz śp. Danuty Golec (greg. od 1.06).

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na misje z róży Pana Stanisława Ostręgi oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Bugajski, Małek, Wielbłąd, Lipińska, a na ten tydzień prosimy rodz. Bielaszka, Socha, Barnaś, Albertusiak, Barnaś.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

• środa – Święty Justyn, apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę,
  • piątek – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy, męczennicy z Ugandy w Afryce.