Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.

2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

3. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Msze Święte będą sprawowane o godz. 9:00 i 18:00.

4. We wtorek o godz. 16:30 odbędzie się w kościele egzamin przed Bierzmowaniem dla klasy VII. Prosimy o obecność rodziców na tym spotkaniu z Ks. Wizytatorem.

5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

6. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej.

7. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas wielkanocnej Komunii Świętej. Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8. W tym roku procesja Bożego Ciała jest planowana na nowe osiedle w kierunku cmentarza. Prosimy mieszkańców o przygotowanie ołtarzy, w porozumieniu z Kołem Gospodyń i Radą Duszpasterską.

9. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Józefa Szerszenia (greg.) oraz śp. Danuty Golec (greg.).

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Juza, Bielaszka, Barnaś, Albertusiak, Barnaś, a na ten tydzień prosimy rodziny Gwóźdź, Serednicka, Proszowski, Pękala, Korczykowski.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

12. Polecamy prasę katolicką Gość z płytą, Promyczek Dobra, Mały Gość.

13.W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Marek z Tarnowa. Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj mu wieczne spoczywanie.

• środa – Święta Jadwiga, królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego,
  • sobota – Święty Barnaba, nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.