Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Obchodzimy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. W środę od godz. 17:00 zapraszamy na Spowiedź przed Bożym Ciałem. W tym dniu przypada 10 rocznica objęcia diecezji przez Bp. Andrzeja Jeża. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji.

3. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Przez udział w procesji wyznamy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego. Jest to święto obowiązujące. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 10:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w wyznaczonej trasie procesji, w stronę cmentarza. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Składka na tacę będzie przeznaczona hospicja oraz wyznaczone cele charytatywne.

4. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała będą się odbywać codziennie o godz. 18:00, a w sobotę wyjątkowo o godz. 17:00. W niedzielę po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna.

5. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej.

6. W przyszłą niedzielę przypada Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu. Msza Święta będzie sprawowana o godz. 11:00. Transmisja będzie dostępna w diecezjalnym radniu RDN.

7. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte gregoriańskie w intencji śp. Józefa Szerszenia oraz śp. Danuty Golec.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary do złożone do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie, a także na sprzątanie kościoła rodzinom Gwóźdź, Serednicka, Pękala, a na ten tydzień prosimy rodziny Sobol, Sobol, Jękot, Jękot, Misiura.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

• poniedziałek – Święty Antoni z Padwy, kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych,
  • środa – Błogosławiony Michał Kozal, biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau,
  • piątek – Święty Albert Chmielowski, zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.