XII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś przypada dwunasta niedziela w ciągu roku. Dzisiaj, w tę kolejną niedzielę, uświadommy sobie jeszcze bardziej, że jesteśmy uczniami Jezusa. Słuchajmy Go jeszcze wierniej. Chciejmy u Niego zasięgać rady, jak żyć.

2. Zapraszamy na nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała, codziennie o godz. 18:00, a dziś po sumie.

3. Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

4. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą Prymicyjną Ks. Michała Gądka, który jako diakon miał praktyki w naszej parafii. Po Mszy Świętej Prymicjant udzieli błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki.

5. W czwartek przypada Dzień Ojca. Liturgicznie będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela, przeniesioną ze względu na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci i wianków.

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Odbędzie się również procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  o godz. 8:00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

8. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi.

9. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej.

10. Ofiary przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Świętopietrze (potrzeby Stolicy Apostolskiej). W tym dniu odbędzie się odpust w Tarnowie-Krzyżu, ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

11. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Józefa Szerszenia (greg.) oraz śp. Danuty Golec (greg.)

12. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach Bożego Ciała, przygotowali ołtarze, grupom, stowarzyszeniom, rodzinom, Panom Strażakom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwonkami. Wszystkim, którzy biorą udział w Oktawie niech błogosławi Jezus Eucharystyczny i obdarza obficie łaskami.

13. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom Korczykowska, Sobol, Sobol, Jękot, Jękot, a na ten tydzień prosimy rodziny Misiura, Misiura, Kopeć, Roman, Skrabacz.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• wtorek – Święty Alojzy Gonzaga, jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.