XIII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy. Rozpoczynamy okres wakacji i urlopów. Wielu udaje się na zasłużony odpoczynek. Niech to będzie także czas pogłębienia naszej wiary.

2. W środę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane dziś na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3 W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

W piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00. Możliwość Spowiedzi od godz. 17:00, a następnie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Chorych odwiedzimy od 7:30. Składka na tacę będzie przeznaczona na misje. W tym dniu rozpoczyna się tygodniowy odpust w Tuchowie.

W sobotę o godz. 6:30 zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

4. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Józefa Szerszenia (greg.), śp. Danuty Golec (greg.), śp. Stanisława Bryły (greg.) oraz śp. Bernadety Modelskiej.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Misiura, Misiura, Kopeć, Roman, Skrabacz, a na ten tydzień prosimy rodziny Mucha, Szerszeń, Szerszeń, Ludwa, Chrobak.

6. W zakrystii można nabyć album Kościoły Diecezji Tarnowskiej (100 zł).

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• wtorek – Święty Ireneusz, biskup i męczennik;