XIV Niedziela w ciągu roku

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

4. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. W tym dniu modlimy się o nowe i święte powołania.

5. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Józefa Szerszenia (greg.), śp. Stanisława Bryły (greg.) oraz śp.  Bernadety Modelskiej od uczestników pogrzebu

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na misje z róży Józefy Kiełbasa oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Mucha, Szerszeń, Szerszeń, Ludwa, Chrobak, a na ten tydzień prosimy rodziny Wałaszek, Wałaszek, Wałaszek, Kornaus i Wardzała.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

8. Polecamy prasę katolicką.

• środa – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce,
  • piątek – Święty Jan z Dukli, franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.

Wszystkim na ten tydzień życzymy Szczęść Boże.