XV Niedziela w ciągu roku

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.

2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00

4. Trwa tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku.

5. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną.

6. Ofiary przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Józefa Szerszenia (greg.), śp. Stanisława Bryły (greg.), śp. Jana Misiury (pon. i wt.) oraz śp. Zbigniewa Drwala (śr. i czw.).

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Wałaszek, Wałaszek, Wałaszek, Kornaus, a na ten tydzień prosimy rodziny Solak, Albertusiak, Rhein, Babło, Wałkowicz.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

• poniedziałek – Święty Benedykt,
  • wtorek – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu,
  • środa  – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt,
  • piątek – Święty Bonawentura.