XXI Niedziela w ciągu roku – Odpust Parafialny

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Odpustową ku czci Patronki naszej parafii Matki Bożej Królowej Świata. Dzisiejsze Słowo Boże głosi nam Ks. Prałat dr Mieczysław Pyrek z Lisiej Góry, który będzie także przewodniczył uroczystej Sumie Odpustowej.

Możemy dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a więc nawiedzić kościół, przyjąć Komunię Świętą sakramentalną, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbyć się przywiązania do grzechu nawet najlżejszego.

2. Jutro w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

3. W czwartek na Jasną Górę wchodzi XXXX Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Łączmy się duchowo z pielgrzymami.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Wawrzon, Kmieć, Wójcik, Kocoł, Czarnik, Baran, a na ten tydzień prosimy rodziny Pis, Kantor, Kiełbasa, Siwiak, Dyja.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą uroczystość – Pani Alicji Kaczówka za dekorację kwiatową kościoła, Panu Organiście, chórowi męskiemu, solistce Milenie Mozgowiec, służbie liturgicznej, szafarzom, Paniom niosącym feretrony, Panom Strażakom, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym, Paniom pracującym w kuchni, wszystkim Parafianom i Gościom za obecność i modlitwę. Niech Maryja Królowa ma wszystkich w swojej nieustannej opiece.

7. Słowo wdzięczności kierujemy do Ks. Prałata dra Mieczysława za głoszone przez całą niedzielę Słowo Boże i przewodniczenie Uroczystej Sumie Odpustowej, a także wszelką życzliwość dla naszej parafii.

Ks. Mieczysław był duszpasterzem w Niemczech, profesorem Seminarium. Cieszymy się, że możemy wraz z Nim wspólnie modlić się i czcić Matkę Bożą. Dziękuję wszystkim kapłanom, prałatom, proboszczom, jubilatom oraz wikariuszom tu obecnym i tym, którzy jeszcze dojadą na wspólne spotkanie.

8. W przyszłym tygodniu odpust w Starych Żukowicach ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Suma o 11:00. Dożynki Gminne odbędą się w Zaczarniu, które rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 13:30, dalszy ciąg na tamtejszym Stadionie Sportowym. Więcej szczegółów w mediach społecznościowych i na plakatach. Serdecznie zaprasza Wójt Gminy, Gminny Ośrodek Kultury i Sołectwo.

9. W dalszym ciągu Akcja Katolicka będzie zbierała podpisy pod projektem obywatelskim ustawy mającej chronić osoby wierzące i wyznawane przez nie wartości przed atakami i publicznym wyszydzeniem. Projekt zakłada umożliwienie pociągnięcia do odpowiedzialności osoby, które publiczne znieważają wierzących i dokonują aktów wandalizmu wobec miejsc kultu czy symboli religijnych m. in. przez niszczenie kościołów i przydrożnych kapliczek, zakłócenia Mszy świętych, profanacje symboli i wizerunków świętych. Aby wesprzeć tę inicjatywę należy podać swoje imię, nazwisko, adres, numer pesel i złożyć podpis. Bliższe informacje można znaleźć na stronie internetowej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

11. W minionym tygodniu odszedł do domu Ojca śp. Stanisław Ostręga, lat 71, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15:00 w naszym kościele. Różaniec za zmarłego dziś w miejsce Nieszporów, a w poniedziałek o godz. 17:30 przed Mszą Święta. Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj mu wieczne spoczywanie.

W tym tygodniu patronują nam:

• środa – św. Bartłomiej, apostoł,
  • sobota – św. Monika, matka św. Augustyna.