XXII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

2. Jutro w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.

3. W czwartek, 1 września, rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8:00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed Mszą Świętą.

Tego dnia przypada także 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

4. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 6:30.

5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00. O terminie odwiedzin chorych poinformujemy w środę wieczorem.

Po Mszy Świętej wieczornej rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich serdecznie zapraszamy, a szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolny. Na stoliku z prasą dostępna jest lista.

6. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec o godz. 18:00.

7. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Bronisława Króla (od 1.09 greg.).

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kocoł, Pis, Kantor, Kiełbasa, a także Parze Młodej z dnia wczorajszego, a na ten tydzień prosimy rodziny Chlipała, Targosz, Hamowski, Hamowski, Schab.

9. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Izabella Bawoł z Tarnowa. Rodzinie zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.