XXIII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

2. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej diecezji. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Błogosławieństwo ziarna siewnego nastąpi po Mszach Świętych o godz. 6:30 i 18:00.

3. W katedrze trwa tygodniowy odpust. Jesteśmy zaproszeni szczególnie w poniedziałek, 12 września na godz. 18:00.

4. Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

5. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Bronisława Króla (greg.) oraz śp. Stanisława Ostręgi (greg.).

6. Z okazji 125 lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawęzowie, Zarząd i Druhowie OSP Pawęzów zapraszają na uroczystości w dniu 11 września, które rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 11:00. Od godz. 16:00 rozpocznie się zabawa dla dzieci, a od 17:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na zabawę taneczną i grilla na parkingu przy kościele.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Dyja, Chlipała, Targosz, Hamowski, Hamowska, a na ten tydzień prosimy rodziny Schab, Kołodziej, Kołodziej, Kaczówka, Rodak.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.  

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.