XXIV Niedziela w ciągu roku

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

Dziś także obchodzimy Jubileusz 125-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawęzowie. Uroczysta Msza Święta będzie sprawowana o godz. 11:00. Wyrażamy naszą serdeczną wdzięczność za ich gotowość służby i spieszenia na ratunek w każdej potrzebie.

2. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.

3. Nasza parafia została zaproszona na Odpust do Katedry. Msza Święta będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 18:00.

4. W środę będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

5. W czwartek w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

6. W sobotę przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

7. W najbliższą niedzielę Odpust w Łukowej. Uroczysta suma o godz. 11:00.

W tym dniu przypada również Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.

Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8. W nadchodzącym tygodniu poza parafią sprawowane będą Msze Święte w intencji śp. Bronisława Króla (greg.), śp. Stanisława Ostręgi (greg.) oraz śp. Danuty Golec (25.09).

9. We wtorek o godz. 19:00 w remizie OSP odbędzie się zebranie wiejskie.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kołodziej, Kołodziej, Kaczówka, a na ten tydzień prosimy rodziny Sowiński, Laska, Chrzęszczyk, Szura, Ćwik.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła. 

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza rodaczka śp. Teresa Sereda, lat 84, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 16:00. Rodzinie zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • wtorek – Święty Jan Chryzostom, biskup, doktor Kościoła,
  • piątek – Święci Korneliusz i Cyprian, męczennicy.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.