XXV Niedziela w ciągu roku

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie.

Dziś przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

2. W środę w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

3. W piątek będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.  

4. W najbliższą niedzielę przypada Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa, przebłagalna i wynagradzająca. W Kościele obchodzić będziemy 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

5. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek przed kościołem na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Na stoliku z prasą dostępny jest kalendarz Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.

6. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Bronisława Króla (greg.), śp. Stanisława Ostręgi (greg.), śp. Stanisława Krzyśko (greg.) oraz śp. Danuty Golec (25.09).

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Rodak, Sowińska, Laska, a na ten tydzień prosimy rodziny Gąsior, Gadziała, Brzeski, Proboszcz, Niedojadło.

8. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.