XXVI Niedziela w ciągu roku

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Dziś po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17:30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu. W tym dniu wręczymy różaniec dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

6. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Bronisława Króla (greg.), śp. Stanisława Ostręgi (greg.), śp. Stanisława Krzyśko (greg.) oraz śp. Izabeli Bawoł.

7. Polecamy prasę katolicką. Mały Gość z różańcem na rękę. Na stoliku z prasą jest dostępny również kalendarz Gościa Niedzielnego (10 zł) i kalendarz rolnika (28 zł).

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Gadziała, Proboszcz, a na ten tydzień prosimy rodziny Ostręga, Biedroń, Marciniec, Milewski, Milewski.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • wtorek – Święty Wincenty a Paulo, prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia,
  • środa – Święty Wacław, książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech,
  • czwartek – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia,
  • piątek – Święty Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata),
  • sobota – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.