Niedziela Gaudete

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się, Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.

2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

3. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

4. We wtorek po Roratach zapraszamy na spotkanie kolędników misyjnych i ich rodziców. Zapraszamy jak najwięcej dzieci i opiekunów. Dzieci wezmą również udział w spotkaniu kolędników misyjnych, które odbędzie się w Jodłowej 21 stycznia 2023 r.

5. W piątek rozpocznie się nowenna do Dzieciątka Jezus, która przygotuje nas bezpośrednio do Świąt Bożego Narodzenia.

6. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 10:00. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych osób.

7. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Jana Misiury (greg.) oraz śp. Stanisława Ostręgi (pogrz. 8.12-4.01).

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na Kościół na Wschodzie (500 zł) oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Wałaszek, Kiełbasa, Przeklasa, Leśniak, Michałków, Bawoł, a na ten tydzień prosimy rodziny Kubik, Kubik, Szarek, Nowak, Folta.

9. Serdecznie dziękujemy diakonowi Gabrielowi Matras za głoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Życzymy wielu łask Bożych na Święta i w podążaniu ku Chrystusowemu kapłaństwu.

• wtorek – św. Łucja, dziewica i męczennica, patronka ociemniałych,
  • środa – św. Jan od Krzyża, karmelita, doktor Kościoła.