VII Niedziela w ciągu roku

1. Bóg jest miłością i On wzywa nas do miłości, która przemienia człowieka i świat zgodnie z Jego wolą. Wzywa nas do doskonałości: „Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!”. Rozpoczynamy dzisiaj 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu.

Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. O godz. 14:00 zapraszamy ojców i młodzież, a o godz. 15:00 matki i dzieci.

2. W środę rozpoczynamy Wielki Post i czas Komunii Świętej Wielkanocnej. Ma on nas dobrze przygotować do przeżycia Wielkanocy.

W Popielec w naszym kościele Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą sprawowane o godz. 9:00 i 17:30.

W tym dniu obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

Składka w Popielec przeznaczona będzie na cele charytatywne w parafii i diecezji.

3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych. Zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki ­– o godz. 16:00 dla dzieci, a o godz. 18:00 dla dorosłych i młodzieży. O prowadzenie we wszystkie piątki prosimy kandydatów do Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy także na Gorzkie Żale w niedziele o 15:10.

Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy.

5. Przygotowane paczki z żywnością dla Ukrainy proszę ostatecznie dostarczyć do kancelarii parafialnej w czwartek.

6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W najbliższą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

7. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Zofii Sielickiej (greg.) oraz śp. Bogusława Maligi (greg.).

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na Caritas – na pomoc Turcji i Syrii (1000 zł) oraz za ofiary w kopertach na inwestycje (5150 zł), polecamy dalszej ofiarności. Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kożuch, Drwal, Tryt, Jarosz, a na ten tydzień prosimy rodziny Szczakuła, Wietecha, Kiermasz, Klich, Zapart.

9. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra i prasę misyjną.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.