Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Pan Jezus daje nam do ręki broń do walki z pokusami. Uczy też, jak się nią posługiwać. Wielki Post, który rozpoczęliśmy, w samej swej nazwie zawiera wszystko co może i nas doprowadzić do zwycięstwa nad pokusami, które mają swoje źródło w przepychu, chciwości, sytości i pysze.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 15:10.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek odwiedzimy chorych od godz. 7:30. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:00, następnie o godz. 17:30 Msza Święta, a bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży oraz całonocna adoracja Pana Jezusa. Proszę wpisywać się na listę na stoliku z prasą. Ofiary na tacę będą przeznaczone na misje.

W pierwszą sobotę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

3. W środę, 1 marca, przypada święto państwowe Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.

4. W sobotę w liturgii czcimy Świętego Kazimierza, polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa.

5. Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich. Ich wysiłki wesprzemy również ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone w Popielec na Caritas (800 zł) oraz dzisiejsze ofiary do puszek przed kościołem jako pomoc dla Ukrainy.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kiermasz, Klich, Zapart, a na ten tydzień prosimy rodziny Zapart, Wałaszek, Wiśniewscy, Maziarz, Iwaniec.

7. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra oraz prasę misyjną.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.