Druga Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

2. W środę obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj w remizie OSP.

3. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową – dla dzieci o godz. 16:00, o 17:30 Msza Święta, a bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. W niedzielę Gorzkie Żale o 15:10. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na światło i kwiaty do Bożego Grobu.

W tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych, ponieważ od 7 maja będziemy przeżywać Renowacje Misji Świętych.

4. Caritas przystępuje do akcji wielkopostnej Baranek wielkanocny i Paschalik. Podstawowa ofiara w całej diecezji wynosi 8 zł. Dostępne są również skarbonki wielkopostne, do których możemy składać ofiary, nie tylko dzieci. Pod koniec postu przyniesiemy je do kościoła. Włączając się w tę akcję wspomagamy najbardziej potrzebujących.

5. Składamy Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na remont schodów. W ciągu miesiąca złożyliśmy 7450 zł. Polecamy dalszej ofiarności w najbliższą niedzielę. Bóg zapłać za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne (1150 zł), na pomoc dla Ukrainy (1400 zł) i za dzisiejsze ofiary złożone na misje „Ad Gentes”.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Brożek, Szczakuła, Zapart, Wałaszek, Wiśniewska, Maziarz, Iwaniec, a na ten tydzień prosimy rodziny Starzyk, Gąsiorowscy, Bogacz, Koperscy, Daneccy.

6. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.