XX Niedziela w ciągu roku – Odpust Parafialny

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Odpustową ku czci Patronki naszej Parafii Matki Bożej Królowej Świata. Dzisiejsze Słowo Boże głosi nam ks. dr Adam Sroka dyrektor Biblioteki WSD, prof. Seminarium i będzie przewodniczył uroczystej Sumie Odpustowej.

Możemy dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a więc nawiedzić kościół, przyjąć Komunię Świętą sakramentalną, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbyć się przywiązania do grzechu nawet najlżejszego.

2. We wtorek w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

3. W piątek na Jasną Górę wchodzi XXXXI Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Łączmy się duchowo z pielgrzymami.

4. W sobotę przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Święty Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kiełbasa, Dyja, Chlipała, Targosz oraz nowożeńcom z dnia dzisiejszego, a na ten tydzień prosimy rodziny Hamowski, Hamowski, Schab, Schab, Kołodziej. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą uroczystość, paniom Małgorzacie Niedojadło, Barbarze Ostręga i Alicji Kaczówka za kompozycje kwiatowe.

Dziękujemy Panu Organiście, chórowi męskiemu, służbie liturgicznej, szafarzom, lektorom, ministrantom, Paniom niosącym feretrony, Panom Strażakom, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym, Paniom posługującym w kuchni, wszystkim Parafianom i Gościom za obecność i modlitwę.

Niech Maryja Królowa ma wszystkich w swojej nieustannej opiece.

6. Słowo wdzięczności kierujemy do ks. dra Adama Sroki za głoszone Słowo Boże i przewodniczenie Uroczystej Sumie Odpustowej i wszelką życzliwość dla naszej parafii.

Ks. Adam odwiedzał naszą parafię z obrazem Miłosierdzia Bożego, w tym roku głosił nam kazania pasyjne. Cieszymy się, że możemy wraz z Nim wspólnie modlić się i czcić Matkę Bożą. Dziękuję wszystkim kapłanom, prałatom, proboszczom, jubilatom oraz wikariuszom tu obecnym i tym, którzy jeszcze dojadą na wspólne spotkanie.

7. Po południu Gminne Dożynki w Lisiej Górze, które rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 14.00. Więcej szczegółów w mediach społecznościowych i na plakatach. Serdecznie zaprasza Wójt Gminy, Gminny Ośrodek Kultury i Sołectwo Breń.

8. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Genowefy Drwal (sierpień – zamawiane przy pogrzebie) oraz śp. Piotra Ostręgi (7-22.08).

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

10. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lisiej Górze informuje, że od 1 sierpnia 2023 r. trwa przyjmowanie wniosków w formie tradycyjnej (papierowej) na nowy okres zasiłkowy tj. 2023/2024 w zakresie świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

• poniedziałek – św. Pius X, papież,
  • czwartek – św. Bartłomiej, apostoł.