XXXI Niedziela w ciągu roku

1. Jezus jest bardzo szczery z nami. Mówi otwarcie, co Mu się nie podoba, co gani, co odrzuca, czego nie aprobuje, co zubaża lub wręcz niszczy życie duchowego człowieka, oddala go od siebie samego, ale też kruszy jego przyjaźnie i rozbija więzy życia społecznego. Informuje o tym również w dzisiejszej perykopie ewangelicznej.

2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

Zapraszamy na Różaniec z wypominkami od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej o godz. 17:00. Bóg zapłać za złożone ofiary przy okazji wypominek.

3. W czwartek świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i „Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu.

4. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msza Święta za Ojczyznę będzie sprawowana o godz. 9:00. Gminne uroczystości Święta Niepodległości rozpoczną się Mszą Św. o godz. 16:00 w Lisiej Górze. Pan Wójt serdecznie zaprasza.

Po Mszy Św. zapraszamy dziewczynki chętne do uczestniczenia w Dziewczęcej Służbie Maryjnej na spotkanie w sali na plebanii.

5. Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne (1605 zł) oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Lech, Maciuszek, Stelmach, Podlasiewicz, Grabczyńska, a na ten tydzień prosimy rodziny Wzorek, Garbacz, Głowacz, Kotwis, Jewuła.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • piątek – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła,
  • sobota – św. Marcin, żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.