XXXII Niedziela w ciągu roku

1. Przeżywamy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Przy kościele zbierane są ofiary na pomoc chrześcijanom.

2. Zapraszamy na Różaniec z wypominkami w środę, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 17:00.

3. W sobotę o godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie dziewczynek chcących śpiewać w scholi.

4.W niedzielę na Sumie nastąpi przyjęcie kandydatów na ministrantów.

5. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji będą do nabycia chlebki miłosierdzia w ramach akcji Caritas.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Wzorek, Garbacz, Głowacz, Kotwis, Jewuła, a na ten tydzień prosimy rodziny Wałaszek, Wałaszek, Szarek, Przeklasa, Leśniak.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Łukasz Kornaus. Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego dusze polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj mu wieczne spoczywanie.

Pogrzeb śp. Łukasza odbędzie się w sobotę o godz. 14:00, a pół godziny wcześnie zostanie odmówiony Różaniec.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • poniedziałek – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze, pierwsi polscy męczennicy,
  • piątek – św. Elżbieta Węgierska,
  • sobota – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.