XXXIII Niedziela w ciągu roku

1. Bóg przekazał w nasze ręce wielkie skarby i szczerze nam ufa, że będziemy je pomnażać. Takim wielkim, wręcz bezcennym skarbem jest chociażby miłość. Jest nim też pokój, zgoda między ludźmi, bo kiedy jej brak, przestają budować coś wspólnego, wspólną przyszłość i zaczynają niszczyć, rozwalać, uśmiercać. Wielkim skarbem jest też umiejętność przebaczania i jego przyjmowania.

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Otaczamy ich modlitwą oraz wspieramy nabywając Chlebek Miłosierdzia.

2. We wtorek w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

3. Różaniec z wypominkami w tym tygodniu w środę i piątek po Mszy Świętej o godz. 17:00.

4. W sobotę odbędzie się II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich ­– na Arenie „Jaskółka” oraz w kościele NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Osoby chętne prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

5. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku kościelnego. Będzie to patronalne święto Akcji Katolickiej.

6. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Stanisława Kiełbasy zamawiane z okazji pogrzebu.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinie Wałaszek, a na ten tydzień prosimy rodziny Marciniec, Kozioł, Michałków, Bawoł, Szczakuła.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • poniedziałek – św. Rafał Kalinowski, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem (Siostry Karmelitanki zapraszają na Mszę Świętą o godz. 18:00),
  • środa – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych,
  • piątek – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.