Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata podkreśla, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Po Mszy Świętej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

2. Zapraszamy na Różaniec z wypominkami we wtorek i środę po Mszy Świętej wieczornej.

3. W czwartek przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był on pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek odwiedzimy chorych od godz. 7:30. Po Mszy Świętej wieczornej rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Skorzystajmy z okazji do pierwszopiątkowej spowiedzi we wtorek i środę przed wieczorną Mszą Świętą a w piątek od godz. 16:00.

Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się o godz. 17:00, a po nim zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

6. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Stanisława Kiełbasy (zamawiane z okazji pogrzebu) oraz śp. Łukasza Kornausa (greg. od 2 XII z Mszy zamówionych w czasie pogrzebu).

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Wałaszek, Leśniak, Marciniec, Bawoł, a na ten tydzień prosimy rodziny Kiełbasa, Kubik, Kubik, Szarek, Nowak.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.