Pierwsza Niedziela Adwentu

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Zapraszamy na Roraty codziennie o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, dzieci będą otrzymywały codziennie element do budowy szopki oraz losowały figurki.

3. Dziś na Sumie pobłogosławiliśmy opłatki na wigilijny stół, które do naszych domów będzie roznosił Pan Organista. Opłatki zostaną rozniesione w tym tygodniu, po pracy, a w sobotę na Kolonii od godz. 9:00. Ofiary złożone przy tej okazji niech będą naszą wdzięcznością za jego służbę w parafii.

4. W środę na Mszy Świętej Roratniej naszych najmłodszych parafian i Służbę Liturgiczną odwiedzi Święty Mikołaj (prezenty można już składać w zakrystii).

5. Rozpoczynamy doroczne „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece Caritas są dostępne na bocznym ołtarzu (podstawowa ofiara – duże 24 zł, małe 9zł).

6. W piątek będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6:30 i 17:00. Wieczorem odbędzie się wręczenie medalików dzieciom klasy 3. Z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.

7. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną do puszek przed kościołem.

8. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Stanisława Kiełbasy (zamawiane z okazji pogrzebu) oraz śp. Łukasza Kornausa (greg. od 2 XII z Mszy zamówionych w czasie pogrzebu).

9. Składamy serdeczne podziękowania Kołu Gospodyń za dekorację adwentową w kościele oraz za ofiary na złożone sprzątanie kościoła rodzinom Kiełbasa, Kubik, Kubik, Szarek, Nowak, a na ten tydzień prosimy rodziny Folta, Górecki, Kowalski, Ziencina, Szawliński.

10. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców sołectwa Pawęzów na koncert charytatywny dla Grzegorza Nowaka, mieszkańca Gminy Lisia Góra. Koncert odbędzie się 9 grudnia 2023 r. o godz. 16:00 w budynku GOK-u.

Mieszkańców, którzy zechcieliby wesprzeć koncert swoimi wypiekami (ciastem), bardzo prosimy o przyniesienie wypieków w sobotę od godz. 9:00 do 11:00 do budynku GOK-u.

11. Sołtys wraz z Radą Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich „Cuda & Wianki Pawęzowianki”, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP, młodzież i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej oraz  stowarzyszenia działające na terenie sołectwa Pawęzów zapraszają mieszkańców na Rodzinny Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 16 grudnia 2023 r. od godziny 11:00.

W programie m.in.:

• wspólne ubieranie choinki;
  • animacje, gry i zabawy;
  • kino świąteczne;
  • dekorowanie pierników;
  • spotkanie ze świętym Mikołajem.

Można będzie również zakupić: pierogi, uszka, krokiety, ciasta, stroiki oraz ozdoby świąteczne.

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marian Bogacz z Tarnowa, lat 85. Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj mu wieczne spoczywanie.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

• poniedziałek – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia,
  • poniedziałek – św. Jan Damasceński, kapłan i doktor Kościoła,
  • środa – św. Mikołaj, biskup Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości,
  • czwartek – św. Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła.