Druga Niedziela Adwentu

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia przed Mszą Świętą. Gościmy diakona Kamila Porębskiego, z naszego WSD w Tarnowie.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek przed kościołem.

3. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”.

4. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach Świętych Roratnich, codziennie o godz. 17:00.

5. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: w środę przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

6. W sobotę rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

7. W Wigilię Bożego Narodzenia Msza Święta popołudniowa będzie sprawowana o godz. 14:00 (nie będzie sprawowana Msza Święta o godz. 16:00).

8. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w środę 20 grudnia od godz. 14:30 do godz. 17:00.

9. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Stanisława Kiełbasy (zamawiane z okazji pogrzebu) oraz śp. Łukasza Kornausa (greg. od 2 XII z Mszy zamówionych w czasie pogrzebu).

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Folta, Górecka, Ziencina, Szawlińska, a na ten tydzień prosimy rodziny Babiarz, Pyjor, Sówka, Schab, Schab.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Czarnik, lat 89. Rodzinie zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

12. Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.

• środa – św. Łucja, dziewica i męczennica,
  • czwartek – św. Jan od Krzyża, mistyk.