Niedziela Gaudete

1. „Radujcie się w Panu!” – dzisiejsza niedziela Gaudete, to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów, co podkreśla kolor różowy szat liturgicznych. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności.

Niech pomoże nam w tym oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można każdego dnia przed Eucharystią, a w środę od godz. 15 do 17 z półgodzinną przerwą. Będą spowiadać kapłani z innych parafii.

Z racji spowiedzi w naszym dekanacie zostały zmienione godziny Mszy Świętych w tym tygodniu – we wtorek o godz. 17:30, a w piątek i sobota o godz. 7:00 (Roraty). Nie będzie w tych dniach Mszy Świętych wieczornych.

2. Chorych odwiedzimy przed świętami w poniedziałek od godz. 8:00. Prosimy o zgłoszenia dodatkowych osób.

3. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej, pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych. Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód. W polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilię tej uroczystości.

4. Pan Organista zakończył już roznoszenie opłatków do naszych domów. Rodziny, które nie były obecne w domach mogą odebrać opłatki w zakrystii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Przypominamy, że mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej w Wigilię Bożego Narodzenia. W naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:30, 10:00 i 14:00 (nie będzie Mszy Świętej o godz. 16:00). Przypominamy, że pasterka należy już do Święta Bożego Narodzenia. Ofiary złożone w czasie pasterki będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

6. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń, a po niej przyjdźmy na Pasterkę o północy.

7. Rodziców prosimy o pomoc w zorganizowaniu grup Kolędników Misyjnych, którzy zostaną posłani w święto Św. Szczepana (26 grudnia) w czasie Sumy.

8. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Stanisława Kiełbasy (zamawiane z okazji pogrzebu) oraz śp. Łukasza Kornausa (greg. od 2 XII z Mszy zamówionych w czasie pogrzebu).

9. Składamy podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Pyjor, Sówka, a na ten tydzień prosimy rodziny Sak, Piwek, Latocha, Ostręga, Ostręga, Galus, Wajda, Rydzy, Limanowski, Stolarczyk. Wyznaczonych zostało więcej rodzin, z racji konieczności przygotowania kościoła na święta.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia.