Czwarta Niedziela Adwentu

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Przy wigilijnym stole pozostawmy zgodnie z tradycją puste miejsce i zapaloną świecę Caritas symbolizujące nieobecnych i tych co odeszli do Domu Ojca.

W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia Msze Święte są sprawowane o godz. 7:30, 10:00 i 14:00 – nie będzie Mszy Świętej o godz. 16:00.

(kliknij, aby wyświetlić porządek kolędy)

2. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, oraz by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24:00.

3. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego.

4. We wtorek, 26 grudnia, drugi dzień świąt – święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Modlitwami i ofiarami będziemy wspierać uczelnie katolickie, składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Poświęcenie owsa nastąpi podczas Mszy Świętej rannej i na sumie. Tradycyjnie w tym dniu na Sumie odbędzie się posłanie kolędników misyjnych. Dzieci będą odwiedzać nasze domy w ciągu tygodnia. Kolędnicy misyjni będą także kwestować przed kościołem. Kto nie będzie mógł ich przyjąć w tygodniu może złożyć ofiarę do puszki w Sylwestra i w Nowy Rok.

5. W środę w dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, na Mszy wieczornej pobłogosławimy wino.

6. W czwartek patronują nam Święci Młodziankowie – niewinne dzieci z Betlejem. Dzień ich liturgicznego święta to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Po każdej Mszy Świętej nastąpi nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. W piątek pomimo Oktawy Bożego Narodzenia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

9. Składamy podziękowania za przygotowanie kościoła na Święta, szczegółowo podziękujemy w przyszłą niedzielę.

10. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Stanisława Kiełbasy (zamawiane z okazji pogrzebu) oraz śp. Łukasza Kornausa (greg. od 2 XII z Mszy zamówionych w czasie pogrzebu).

11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na przygotowanie kościoła na Święta oraz sprzątanie rodzinom Piwek, Latocha, Ostręga, Ostręga, Rydzy, Limanowski, Stolarczyk, a na ten tydzień prosimy rodziny Moskal, Nowak, Głuszczyk, Pawlak, Michalski.

12. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

Wszystkim na Święta życzymy Szczęść Boże.