Niedziela Świętej Rodziny

Orędzie Papieża Franciszka na 57. Światowy Dzień Pokoju

1. Józef i Maryja uczyli Jezusa, co jest w życiu najważniejsze. Zaprowadzenie Go do świątyni było częścią tej nauki. Mówili Mu, że przestrzeganie Bożych praw jest ważne dla życia. Tylko wtedy może być ono przeżyte dobrze i owocnie. Przeżywamy niedzielę Świętej Rodziny. Módlmy się, aby nasze rodziny zbudowane na prawie Bożym były ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia.

Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Po każdej Mszy Świętej podziękujemy Bogu za miniony czas kończącego się roku i poprosimy o Boże Błogosławieństwo na nowy.

(kliknij, aby wyświetlić porządek kolędy)

2. Jutro Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.

Ofiary na tacę przeznaczone będą na cele diecezjalne.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspólna modlitwa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne. Msza Święta będzie sprawowana o godz. 6:30. W piątek od godz. 7:30 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą, a po Mszy Świętej o godz. 17:00 rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W najbliższą sobotę świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. Na Sumie zakończymy misyjne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie w salce na plebanii.

Orszak Trzech Króli wyruszy spod remizy o godz. 9:40. Prosimy o liczny udział kolędników w przebraniach. Pozostałych wiernych prosimy o przygotowanie koron na głowy. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na Misje.

5. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

6. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Elżbiety Grądalskiej (1-9.01 – zamawiane z okazji pogrzebu).

7. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie kościoła i szopki na Święta Kołu Gospodyń, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej i osobom, które pomagały w wystroju oraz za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Moskal, Głuszczyk, Pawlak, Michalski, a na ten tydzień prosimy rodziny Rachwał, Rachwał, Gleń, Demczak, Michalski.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie naszych braci i siostry, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości.

• wtorek – św. św. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu.

Wszystkim na Nowy Rok życzymy Szczęść Boże.