II Niedziela w ciągu roku

1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować.

(kliknij, aby wyświetlić porządek kolędy)

2. Dziś Msza Święta popołudniowa będzie sprawowana o godz. 15.00, a po niej Jasełka i wspólne kolędowanie w szkole. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

3. W środę będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze.

4. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. W piątek przypada dla naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu za Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Jasnogórskiego Obrazu (2001 r). Trwajmy przy Chrystusie modląc się za Kościół Święty, Ojczyznę, diecezję o pokój na świecie. Msza Święta będzie sprawowana o godz. 7:00, adoracja potrwa do godz. 16:00, zakończenie Mszą Świętą.

6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Babci, a w poniedziałek (22 stycznia) Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych drogich seniorach i dziękujmy za ich miłość i przekaz wiary, a dla zmarłych wypraszajmy radość nieba.

7. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Stanisława Kiełbasy (do 18 stycznia – zamawiane z okazji pogrzebu).

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na ubezpieczenie kościoła i obiektów parafialnych oraz na sprzątanie kościoła rodzinie Demczak, a na ten tydzień prosimy rodziny Kulig, Budzik, Olechny, Drewko, Drewko.

9. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.

• w środę – św. Antoni Pustelnik,
  • w piątek – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski i założyciel sercanek.