III Niedziela w ciągu roku

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia.

2. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu.

4. Zakończyły się duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy. Drodzy Parafianie, dziękujemy za waszą otwartość i życzliwość. Wraz z Ks. Marcinem, studentem KUL-u dziękuję za ofiary złożone przy tej okazji. Będą one przeznaczone m. in. na utrzymanie Domu Księży Emerytów, Seminarium Duchownego, Sióstr Zakonnych oraz złożone na cele parafii.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się nabożeństwa 40-godzinne przed Wielkim Postem. Będą one trwały przez 3 niedziele. Po sumie rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 12:00. O godz. 15:30 zapraszamy na Adorację Żłóbka przez dzieci.

6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, które będą przeznaczone na potrzeby parafii (1790 zł) oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Kulig, Olechny, Drewko, Kocoł, a na ten tydzień prosimy rodziny Kuta, Rydzy, Golec, Gądkiewicz, Krzysztoforski.

7. Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych.

• środa – św. Franciszek Salezy, bp. i dr Kościoła,
  • czwartek – św. Paweł Apostoł Narodów, z prześladowcy stał się gorliwym heroldem Chrystusa i Jego Dobrej Nowiny o zbawieniu,
  • piątek – św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła.