IV Niedziela w ciągu roku

1. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6:30, 11:00 i 17:00. Przynieśmy ze sobą świece (gromnice). Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Chorych odwiedzimy od godz. 7:30. Po wieczornej Mszy Świętej rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary przeznaczone na utrzymanie zakonów klauzurowych w naszej diecezji.

W sobotę, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, pobłogosławimy świece i owoce oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa gardła za jego wstawiennictwem. Wieczorem zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie i zmianę tajemnic różańcowych.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo czterdziestogodzinne – po Sumie do godz. 12:00 i od godz. 15:00 do godz. 16.00.

4. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Łukasza Kornausa (greg. 31.01-29.02)  i śp. Mariana Bogacza (greg. 31.01-29.02).

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Drewko, Kuta, Rydzy, Golec, Gądkiewicz, a na ten tydzień prosimy rodziny Juza, Kapitan, Nijak, Lis, Sereda.

6. Składamy serdeczne podziękowania diakonowi Kamilowi Porębskiemu za praktykę w naszej parafii i powierzamy Jego drogę do kapłaństwa modlitwie. Zapraszamy ze Mszą Świętą prymicyjną.

7. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.