V Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiejsza Ewangelia czytana jest w pierwszych tygodniach roku. Staje się więc jakby programem życia, zadaniem na kolejne miesiące. Ewangelia uczy, że modlitwa czyni serce wrażliwym i otwiera dłonie do niesienia mądrej pomocy bliźniemu. Ale, z kolei, ów bliźni, obdarowany pomocą, wezwany jest, by obdarzać nią innych, z radością.

Dzisiaj przypada druga niedziela naszego nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Rozpoczęcie po sumie i potrwa do godz. 12:00 i od godz. 15:00 do godz. 16:00.

2. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadającego wspomnienia Świętej Agaty, na Mszy Świętej nastąpi poświęcenie chleba, soli i wody.

3. Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych, ponieważ w czasie Sumy nastąpi specjalne błogosławieństwo i zostanie udzielony sakrament namaszczenia.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo czterdziestogodzinne:

• od godz. 14:00 ojców i młodzież,
  • od godz. 15:00 matki i dzieci.

Ofiary przyszłej niedzieli będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

5. Bierzmowanie naszej młodzieży odbędzie się 4 kwietnia o godz. 16:00 w kościele Dobrego Pasterza w Tarnowie.

6. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Łukasza Kornausa (greg. 31.01-29.02)  i śp. Mariana Bogacza (greg. 31.01-29.02).

7. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

kliknij, aby otworzyć stronę internetową

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na klasztory klauzurowe (700 zł) oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Krzysztoforska, Kapitan, Nijak, Sereda, a na ten tydzień prosimy rodziny Orszula, Orszula, Kożuch, Drwal, Jarosz.

• wtorek – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – japońscy misjonarze i męczennicy,
  • sobota – św. Scholastyka, siostra św. Benedykta.