XIV Niedziela w ciągu roku

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

2. Trwa Wielki Odpust Tuchowski. Zachęcamy do pielgrzymowania do Tuchowa. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Sanktuarium.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przed kościołem do puszek na rzecz poszkodowanych nawałnicami.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Juza, Wielbłąd, Bielaszka, a na ten tydzień prosimy rodziny Schab, Małek, Kiwior, Maliga, Barnaś.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

6. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra.

• wtorek – bł. Maria Teresa Ledóchowska, dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne,
  • czwartek – św. Jan z Dukli, prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.