Szósta Niedziela Wielkanocy

1. Jezus zdradza nam drogę do poznania Jego Ojca – Boga, jak i do głębszego poznania Jego samego. Ta droga jest dla każdego z nas, każdego, kto pragnie Jezusa i Jego Ojca. Przeżywamy dzisiaj niedzielę misyjną. Dziękujemy Bogu za 50 lat pracy tarnowskich misjonarzy i prosimy o nowe powołania.

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Zapraszamy licznie do udziału w procesji błagalnej pod krzyż jeżeli będzie dobra pogoda. Szczególnie prosimy o obecność dzieci w strojach komunijnych, Liturgiczną Służbę Ołtarza, i osoby do niesienia feretronów.

3. We wtorek przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – patrona naszego Bpa Ordynariusza. Otoczmy Pasterza wdzięczną miłością. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

4. W czwartek przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając Jej synowskie: „Totus Tuus”. Wsłuchamy się w specjalne rozważania o encyklikach Papieża w ramach majówki.

5. W naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc.

6. W piątek rozpocznie się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Bugajski, Małek, Wielbłąd, Bielaszka, a na ten tydzień prosimy rodziny Barnaś, Albertusiak, Barnaś, Gwóźdź, Serednicka.